دانفورد بار دیگر به عنوان فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا منصوب شد

تهران – ایرنا - «جوزف دانفورد» ژنرال آمریکایی روز چهارشنبه موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس سنای آمریکا برای تصدی دوباره سمت فرماندهی ستاد مشترک ارتش این کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ای‌بی‌سی، کمیته خدمات مسلح سنا هم ساعتی پیش صلاحیت وی را برای تصدی این سمت تایید کرده بود و این موضوع پس از آن به سرعت در صحن علنی این مجلس به رای گذاشته شد.
دوره دوساله نخست دانفورد 30 سپتامبر امسال (هشتم مهر) پایان می‌پذیرد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ماه مه او را مجدد نامزد تصدی این سمت کرده بود.
با این حال این ژنرال آمریکایی که از محبوبیت به نسبت بالایی در میان نمایندگان دمکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا برخوردار است، روز گذشته (سه شنبه) در جمع نمایندگان سنا برخلاف برخی مواضع دولت ترامپ سخن گفت.
در شرایطی که رئیس جمهوری آمریکا و مقام‌های تحت امر او از جمله «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پیوسته و بدون توجه به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پی القای عدم پایبندی تهران به برجام هستند؛ دانفورد گفت که واشنگتن هیچ گزارشی دال بر نقض برجام از سوی ایران دریافت نکرده است.
وی با این حال همسو با دیگر مقام‌های آمریکایی مدعی شد که گرچه برجام تاکنون به اهداف خود در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران دست یافته؛ اما تهران همچنان به آنچه که او فعالیت‌های زیان بار در منطقه خواند، ادامه می‌دهد.
http://abcnews.go.com/Politics/wireStory/committee-approves-dunford-term-top-us-officer-50140514
شبس** 9386 ** مترجم: مهران معینی جم

انتهای پیام /*
منبع خبر:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در خبرخوان بازنشر 24 با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
دانفورد بار دیگر به عنوان فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا منصوب شد - خبرگزاری ایرنا، بین المللی
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانفورد بار دیگر به عنوان فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا منصوب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به مطلب فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.