نتایج نظرسنجی: کمتر از 6 درصد سیاه‌پوستان آمریکایی از عملکرد ترامپ رضایت دارند

تهران – ایرنا – نتایج نظرسنجی دانشگاه کوئینی پیاک آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شده نشان می‌دهد که محبوبیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور در میان آمریکاییان آفریقایی‌تبار کمتر از 6 درصد است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این دانشگاه؛ 94 درصد از سیاه‌پوستان شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند که به اعتقاد آن‌ها، ترامپ فرد مناسبی برای ریاست جمهوری نیست.
نزدیک به همین مقدار یعنی 95 درصد ابراز داشتند که نحوه رسیدگی دولت به امور تبعیض نژادی را مناسب نمی‌دانند.
«تیم مالوی» از جمله مسئولان برگزاری نظرسنجی مذکور در این رابطه معتقد است که ترامپ شکاف تبعیض نژادی در آمریکا را عمق بیشتری بخشیده است.
مالوی می‌گوید: این مشخصه جدایی‌ناپذیر ترامپ از دیدگاه رای‌دهندگانی است که وضعیت روابط نژادی را تحت نظارت او رو به وخامت می‌بینند.
نتایج نظرسنجی‌هایی که در روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از درون حوزه‌های رای‌گیری به عمل آمده بود نشان می‌داد که 88 درصد رای‌دهندگان سیاه‌پوست از دمکرات‌ها و «هیلاری کلینتون» نامزد این حزب حمایت می‌کردند. ترامپ اما تنها حمایت 8 درصد این گروه از رای‌دهندگان را کسب کرده بود.
اما این موضوع عجیبی نیست؛ چرا که ترامپ در کارزار انتخاباتی خود بارها به «باراک اوباما» نخستین رئیس جمهوری سیاه‌پوست آمریکا تاخته و حتی ملیت آمریکایی وی را زیر سوال برده بود.
نظرسنجی دانشگاه کوئینی پیاک که از جمله مراکز معتبر نظرسنجی در آمریکا است، از تاریخ 21 تا 26 سپتامبر (از 30شهریور تا 4مهر) صورت گرفته و جامعه آماری آن یکهزار 412 نفر بوده است.
شبس ** 9386 *1613* مترجم: مهران معینی جم*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*
منبع خبر:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در خبرخوان بازنشر 24 با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
نتایج نظرسنجی: کمتر از 6 درصد سیاه‌پوستان آمریکایی از عملکرد ترامپ رضایت دارند - خبرگزاری ایرنا، بین المللی
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نتایج نظرسنجی: کمتر از 6 درصد سیاه‌پوستان آمریکایی از عملکرد ترامپ رضایت دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به مطلب فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.