نخست‌وزیر لبنان خواستار اعتمادسازی متقابل فتح و حماس شد

سعد حریری

نخست‌وزیر لبنان ضمن حمایت از تحولات صورت گرفته در پرونده آشتی ملی فلسطین میان جنبش‌های فتح و حماس، خواستار اعتمادسازی متقابل این دو گروه شد.

به گزارش ایسنا، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با صدور بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرد که این تحولات گامی واقعی در مسیر تحقق وحدت ملی فلسطین و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف است.

حریری تصریح کرد که آشتی ملی مقدس که در سایه تلاش‌های ارزشمند مصر محقق شده است، می‌تواند به یک دهه شکاف داخلی و دودستگی و دوری دو جنبش بزرگ فلسطینی از هم پایان دهد تا شاید سبب خیری برای فلسطین و ملت آن و تمامی عرب‌ها باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، به نقل از منابع لبنانی، نخست‌وزیر لبنان از دو جنبش فتح و حماس خواست که اقدامات بیشتری در راستای تقویت و تحکیم فضای آشتی ملی و اعتمادسازی متقابل در راستای آرمان‌های ملت فلسطین انجام دهند.

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در ۱۷ سپتامبر جاری از انحلال کمیته اداری در غزه در پاسخ به درخواست مصر و تلاش های آن برای تحقق آشتی ملی و پایان شکاف داخلی خبر داد.

انتهای پیام

منبع خبر:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در خبرخوان بازنشر 24 با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
نخست‌وزیر لبنان خواستار اعتمادسازی متقابل فتح و حماس شد - خبرگزاری ایسنا، بین الملل
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخست‌وزیر لبنان خواستار اعتمادسازی متقابل فتح و حماس شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به مطلب فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.