25 منطقه جدید در حومه شهر حمص سوریه به آتش بس پیوستند

تهران – ایرنا – شهرهای «رستن» و 25 روستا و شهرک حومه شرقی حمص روز چهارشنبه به توافق آتش در سوریه پیوستند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، پیوستن این مناطق به آتش بس، براساس توافق صورت گرفته بین مقام های سوری با مرکز نظارت بر آتش بس نیروی هوایی روسیه در «حمیمیم» انجام شده است.
از سوی دیگر، سرهنگ «یاوگنی کاریو» نماینده مرکز نظارت روسیه بر آتش بس، در این باره تاکید کرد: این توافق در چارچوب تلاش مسکو و با هماهنگی دمشق برای گسترش دامنه آتش بس و بازگشت امنیت و ثبات به روستاها و شهرک های بیشتری در استان های مختلف سوریه انجام می شود.
براساس این توافق شهرک های «الکن، الروضة، عز الدین، قنیطرات، الضاهریة، کفرنان، کیسین ،حوش کفرنان ،حوش الزبادی ،أم شرشوح ، مرهج، حوش الأکراد ،الثورة ، الفرحانیة ،الخزامیة ، کفرلاها ، تلدو ، الغنطو ، الدار الکبیرة ، الخالدیة ، الجلودیة ، هبوب الریح ، الجاسمیة ،تلدهب ،الطیبة الغربیة.
24 روستا و شهرک جدید نیز یک ماه پیش (هفتم شهریور) در حومه های شرقی و غربی شهر حمص به آتش بس پیوسته بودند.
توافق آتش بس سراسری در سوریه بین دولت دمشق و گروه های مخالف سوری از نیمه شب 10 دی 95 (30 دسامبر 2015) امضا شد.
گروه تروریستی داعش و جبهه فتح شام (جبهه النصره سابق) و وابستگان آنها جزو این توافق آتش‌بس نیستند.
شبس**9363*شبس*1488 *مترجم: محمد تدو*انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*
منبع خبر:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در خبرخوان بازنشر 24 با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
25 منطقه جدید در حومه شهر حمص سوریه به آتش بس پیوستند - خبرگزاری ایرنا، بین المللی
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 منطقه جدید در حومه شهر حمص سوریه به آتش بس پیوستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به مطلب فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.